Všetci si prajeme vypadať mlado a sebavedome. Ako starneme, študujeme kriticky svoj obraz v zrkadle a porovnáveme ho s našim vzhľadom v uplynulých rokoch. Mladá tvár má zreteľné kontúry. S pribúdajúcim vekom však pleť stáca svoju prirodzenú pružnosť a hydratáciu Pôvodné jasné kontúry sa vytrácajú.

Chcete mať kontrolu nad svojim vekom?
Objednajte sa na konzultáciu do našej ambulancie a my vám poradíme ako na to.

Chemický peeling

Chemický peeling:

Máte mastnú, drsnú pokožku s rozšírenými pórmi a sklonom k tvorbe akné alebo pigmentové škvrny na tvári? Trápia Vás jemné vrásky, jazvičky a matná pleť? Potom je chemický peeling metóda pre vás ako ušitá. Stačí sa dostaviť na zákrok, pri ktorom je lekárom na kožu aplikovaný kyselinový roztok (LHA, TCA) so žiadanou koncentráciou na tvár, event. aj dekolt, chrbát, chrbty rúk. Po cca. 3 dňoch dôjde k olúpaniu vrchnej vrstvy pokožky. Zákrok sa robí jeden krát za 2 týždne, 3-6 krát po sebe v neslnečnom období.

Mezoterapia

Mezoterapia:

Je metóda najvhodnejšia pre dehydratovanú pokožku, pripomínajúcou zosušené jabĺko. Jedná sa aplikáciu nezosieťovanej kyseliny hyaluronovej (prípadne v kombinácii s vitamínmi) pomocou veľmi tenkej ihly do vrchnej časti kože početnými jemnýmo vpichmi. Najčastejšie ošetrované lokality sú tvár, krk, dekolt ale aj chrbty rúk. Ideálne je absolvovať 3 zákroky v krátkom časovom rozostupe (2-3 týždne) po sebe a následne udržovacia terapia raz za pol roka. Mezoterapia je aj výborným doplnkom k liečbe alopecií – vypadávania vlasov.

Hydrolift a mezolift (skinbooster):

Hydrolift a mezolift (skinbooster):

K mezoterapeutickým metódam patrí aj tzv. hydrolift a alebo mezolift, ktoré sú vhodnejšie pri obzvlášť dehydratovanej a zrelej pleti. Pri tejto metóde sa aplikuje roztok s vyššími koncentrácioami kyseliny hyalurovovej ihlou alebo kanylou do kože.

Aplikácia botulotoxínu

Aplikácia botulotoxínu:

V dnešnej dobe snáď už nie je žena, ktorá by nepočula o „vyhladzovaní“ vrások botulotoxínom. Čo to vlastne ten botulotoxín je? Je to látka, ktorej sa máme obávať ako by nám mohol napovedať jej názov? Odpoveď je jednoduchá – nie! Jedná sa síce o toxín (produkt baktérie Clostridium botulinum), ktorý, ale pri nami aplikovaných množstvách nemá v žiadnom prípade toxický účinok na ľudský organizmus a pri správnej aplikácii spôsobí dočasnú paralýzu (znehybnenie) mimických svalov tváre, zodpovedných za tvorbu vrások. Efekt terapie sa začne rozvíjať po cca. 48 - 72 hodinách po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní. Dĺžka trvania účinku je individuálna, po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Ak patríte medzi tých, ktorí doteraz ešte nesiahli po žiadnej z metód anti-agingu práve z obavy o neprirodzenú zmenu Vášho vzhľadu alebo obavy, že si Vaše okolie „niečo všimne“ môžete ostať pokojní lebo táto metóda okrem toho, že obmedzíte tvorbu vrások a tým budete vyzerať mladšie spokojnejšie a uvoľnenejšie na sebe nespozorujete žiadnu zmenu ani Vy sami.

A kedy začať? Častokrát sa stretávame s názorom ja to nepotrebujem ja na to ešte nemám vek. Ale tak ako vo veľa oblastiach aj tu platí, že drobné zmeny vyžadujú drobné korekcie a na hlboké, trvalé vrásky je bohužiaľ už samotný botulotoxin krátky, preto doporučujeme začať s aplikáciou v dobe kedy sa začnú objavovať prvé vrásky na vyhladenie ktorých nestačí ani nočný spánok, to znamená bežne už okolo 30 roku života.

Aplikácia výplní kyselinou hyaluronovou

Aplikácia výplní kyselinou hyaluronovou:

Charakteristika:
Kyselina hyaluronová sa dnes považuje za zlatý štandard v korekcii vrások. Zjemňuje vrásky, rozjasňuje výraz, dopĺňa stratený objem a dotvára krivky. Kyselina hyaluronová je látka telu vlastná, vyskytujúca sa vo všetkých tkanivách živých organizmov. Dodáva objem nielen koži, ale aj tvar očiam, či elasticitu kĺbom. Svojou schopnosťou viazať vodu dokáže opäť vytvoriť stratený objem starnúcej kože.
Čo rieši:
Aplikácia výplňového implantátu nielenže zastaví progresiu vrások, ale dokáže vrátiť čas i o niekoľko rokov. Zregeneruje postihnutú oblasť, rehydratuje podkožie a nastimuluje obnovu kolagénu. Dopĺňa stratený objem, vypĺňa nerovnosti, hydratuje a stimuluje. Výplňami kyselinou hyaluronovou sa riešia izolované vrásky – najčastejšie nosovoústne vrásky, vrásky líc, okolia očí, vrásky medziobočia, krku i čela, mnohokrát v synergickom pôsobení s aplikovaným botulotoxínom. Používa sa aj na zväčšenie pier, zvýraznenie brady čí lícnych kostí.
Aplikácia:
Technika aplikácie výplňových materiálov patrí k minimálne invazívnym chirurgickým metódam, pri ktorých sa aplikovaná látka aplikuje do kože vpichom jemnej ihly či kanyly. Zákrok sa realizuje ambulantne. Pred zákrokom sa podľa potreby, aplikuje krém na znecitlivenie.
Nežiadúce účinky:
Krátko po výkone sa môže objaviť začervenanie, opuch, modrina, mierna bolestivosť, či svrbenie ošetreného miesta. Sú to bežné poinjekčné príznaky, ktoré miznú zvyčajne do 48 hodín. Dĺžka výsledného efektu sa pohybuje od 6 do 12 mesiacov podľa aplikovaného produktu a miesta aplikácie.

Kontraindikácie:

 • Gravidita
 • Aktívny zápal v mieste aplikácie
 • Akútny herpes simplex
 • Precitlivenosť na účinnú látku
Radiesse

Radiesse:

Kolagén je hlavným stavebným kameňom našej pleti - robí ju pevnou a jemnou. Produkcie kolagénu sa však s pribúdajúcim vekom spomaľuje, čím sa pleť zoslabuje a stráca objem a pružnosť.. A tak sa začnú objavovať vrásky, tvárové kontúry vädnú.
RADIESSE® je tzv. KOLAGENOVÝ STIMULÁTOR.
Vysoko kvalitné zložky prípravku Radiesse® stimulujú produkciu nášho vlastného kolagénu. Vďaka tomuto posiľňujúcemu účinku Radiesse® získáva naša pleť opäť svoju pevnosť a elasticitu a naša prirodzená krása znovu ožíva.
RADIESSE® - LIFTINGOVÁ VÝPLŇ Radiesse®
možno úspešne aplikovať do hlbokých vrások k ich redukcii a spevneniu kontúr tváre. Aplikuje sa kanylou alebo ihlou. Výborný je na spevnenie kože tváre, rejuvenizáciu rúk.

Mezonite

Mezonite:

V súčasnosti patria k najžiadanejším ošetreniam v oblasti nechirurgického liftingu tváre nazývanom aj Thread Lift, Prime Lift či mezoniťový lifting. Ide o jednu z najlepších mini-invazívnych estetických techník k zdvihnutiu a spevneniu ochabnutej kože pomocou biovstrebateľných nití. Okrem liftingového efektu sa ňou zameriavame aj na modelovanie tváre a vypnutie jednotlivých vrások.
Táto metóda je určená pre tie z vás, ktoré túžia „vyliftovať“ poklesnuté obočie, či ovisnuté kontúry tváre a podbradku, pre tie ktoré majú vrásky na krku a dekolte, a tie ktoré odmietajú chirurgický facelift a vnímajú jeho potrebu.Nepopierateľnou výhodou je možnosť kombinovať tento zákrok s ďalšími anti-aging metódami (botulotoxín, výplne, laser, chemický peeling, klasický lifting atď.).

Aký je priebeh procedúry?
Pred ošetrením nanesieme na požadovanú lokalitu anestetický krém s lidocainom, ktorý prekrývame fóliou pre lepší prienik do kože. Následne dezinfikujeme povrch pokožky. Do kože a podkožia sa potom pomocou ihiel alebo dutých kanýl zavádzajú nite rôznych dĺžok (12 až 90 mm), tvarov aj množstva. Bolestivosť pri zákroku je minimálna.

Okolo nití, ktoré v tkanive pôsobia ako cudzie teleso, začnú vznikať tkanivové reakcie, ktoré zaisťujú výsledný efekt: novotvorbu ciev, väziva a kolagénu. Flexibilné mezonite za 6 až 8 mesiacov úplne rozložia (proces tzv. hydrolýzy), telo ich samo odbúra a nakoniec sa rovnomerne vstrebú, pričom zanechávajú kolagénnovú kostru slúžiacu ako opora pleti. Tým dochádza k doplneniu strateného objemu, zlepšeniu kvality pokožky, vyplneniu vrások, spevneniu tkaniva a konečnému liftingu pleti. Tieto žiadúce efekty pretrvávajú i v ďalších mesiacoch, keď sú už nite vstrebané. Výsledky sú viditeľné okamžite, k ďaľšiemu zlepšniu dochádza o niekoľko mesiacov po ošetrení a celkový benefit ošetrenia je 2-5 rokov.

Oblasti ošetrenia:

 • Tvár – lifting ochabnutých častí
 • Čelo – lifting obočia
 • Ochabnutý podbradok
 • Okolie očí – zjemnenie vrások
 • Krk – lifting a spevnenie kože
 • Ramená /triceps/ – lifting ovisnutých partií
 • Brucho, boky, zadok – spevnenie
 • Kolená – spevnenie kože

Nežiadúce účinky:
Po ošetrení sa môžu vytvoriť mierne opuchy, krvné zrazeniny, ľahká asymetria v tvári, prípadne býva pociťovaná citlivosť a pichanie po ošetrení. Niekedy môžu nite v pokožke presvitať a môžeme ich dokonca aj fyzicky nahmatať. Všetky tieto prejavy sú však prechodného charakteru a v priebehu niekoľkých dní po ošetrení postupne kompletne vymiznú. Po ošetrení odporučujeme oblasť ošetrenia chladiť a nevystavovať sa slnečnému žiareniu. Make-up je možné aplikovať ihneď po ošetrení.

Prvé 2 týždne po ošetrení sa odporúča obmedziť výraznú mimiku a pohyby (prežúvanie tuhých a veľkých kúskov jedál), obmedziť prekrvenie v tvári (predkláňanie sa, zdvíhanie ťažkých vecí, športové aktivity).

Pri kanylových 3D nitiach po liftingu odporučujeme tvár a podbradok fixovať – bandáže alebo špeciálne návleky 1-2 týždne. Prvý mesiac po ošetrení je vhodné vynechať kozmetické ošetrenia typu masáže a pod.

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo
 • akútne infekcie či ťažký ekzém na tvári alebo krku
 • porucha zrážanlivosti krvi
 • epilepsia
 • nereálne očakávania